Yeni Tedarik Zinciri Sistemi / Tedarik Zinciri 4.0

Yeni Tedarik Zinciri Sistemi / Tedarik Zinciri 4.0

Türkiye’yi uluslararası alanda temsil eden ilk ve tek dernek TÜSAYDER, öncü çalışmalarına devam ediyor.

Dünyanın takip ettiği yeni trend Endüstri 4.0 ‘ın Satınalma alanındaki gelişmelerini takip etmek ve meslektaşlarımız ile paylaşmak için “Satınalma 4.0” konseptini oluşturmuş ve sizlerle paylaşmıştık.

Bildiğiniz üzere “Milli Satınalma 4.0” konusunda Türkiye’yi Satınalma’nın Geleceğini Değiştirmek üzere Aralık ayında VII.Türkiye Satınalma ve Tedarik Yönetimi Zirvesi”nde meslektaşlarımız ile ulusal ve uluslarası konuşmacılar ile birlikte olmayı planlıyoruz. Detaylar için tıklayınız

TUSAYLOOK’ta “Satınalma 4.0” ın esaslarını sizlerle geçen ayki sayımızda paylaşmıştık. Bu esasların ilki

“Yeni Tedarik Zinciri Sistemi” idi . TÜSAYDER olarak; satınalma başlamadan tedarik zincirinin başlamadığını çok iyi bildiğimiz için Türkiye’de “Tedarik Zinciri 4.0” konseptini de sahiplenerek geliştirmeyi hedefliyoruz.

McKinsey tarafından tanımlanan ve üretim otomasyonu ile başlayan dijitalleşme süreci, ürünlerin uydu kontrollü otonom nakliye araçları ile ana depolara sevkini, otomize edilmiş ana depolarda yönetilmesini, öngörücü sevkiyatlar ile mağazalara teslimatını, mobil sistemler ile anlık müşterilerin siparişlerini izlemesini ve son teslimatların yine dronelar ile teslimatını içeriyor. “Yeni Tedarik Zinciri Sistemi – Tedarik Zinciri 4.0” ile ilgili yazımızı TÜSAYLOOK Ağustos 2017 sayısında olacak.

Flexis tarafından hazırlanan “Tedarik Zinciri Müdürlerinin Endüstri 4.0 Rehberi” başlıklı ingilizce çalışmayı okumak için tıklayınız.

Selamlarımız ve Saygılarımızla,

TÜSAYDER